اذر سورس

کاربرد های مختلف میکسر آزمایشگاهی چیست ؟ - آذر سورس

میکسر آزمایشگاهی چیست ؟

میکسر مکانیکی مجموعه ای از سیستم های مختلف برای هم زدن شدید و مخلوط کردن نمونه های مختلف است. بدین ترتیب ، با استفاده از میکسر آزمایشگاهی ، مخلوط مناسبی برای برنامه های کاربردی خود دریافت خواهید کرد.

مزایای میکسرهای آزمایشگاهی

در هر آزمایشگاهی ، داشتن تجهیزاتی که به شما در عملکردهای خاص کمک می کند بسیار مهم است. در این بخش ، برخی از مزایای اصلی استفاده از میکسرهای آزمایشگاهی را بررسی می کنیم.

 • مخلوط کردن کامل : قبل از انتقال به مرحله بعدی تولید اکثر مواد باید یک مرحله کامل از مخلوط شدن را طی کنند. استفاده از میکسر آزمایشگاهی به مخلوط شدن یکنواخت کمک می کند.
 • بهبود کارایی : استفاده از میکسر آزمایشگاهی کارایی عملیات شما را بهبود بخشیده و ساده می کند.
 • حداکثر انعطاف پذیری : انعطاف پذیری دستگاه به شما امکان می دهد توسط آن انواع مختلفی از محصولات را همگن کنید. این محصولات می توانند شامل امولسیون ، سوسپانسیون، محصولات گرانول و غیره باشند.
 • ایمنی : استفاده از میکسر آزمایشگاهی ایمنی کاربر را در برابر عناصر خطرناک و خورنده تضمین می کند.

انواع میکسر های آزمایشگاهی

با توجه به پیچیدگی در اختلاط ، انواع مختلفی از میکسرهای آزمایشگاهی را مشاهده خواهید کرد. انواع خاصی از محلول ها به انواع خاصی از میکسرهای آزمایشگاهی نیاز دارند. در این بخش ، برخی از سیستم های مخلوط کن آزمایشگاهی موجود را بررسی می کنیم.

 • میکسر برش بالا : دستگاه مخلوط کن آزمایشگاهی با برش بالا قابلیت این را دارد که فازهای مختلف مواد را به یک مخلوط همگن تبدیل کند. این فرآیند اختلاط روی موادی که معمولاً غیرقابل مخلوط هستند متمرکز می شود. این دستگاه از قطعات مختلف مانند روتور استاتور برای بدست آمدن مخلوط یکنواخت استفاده می کند. می توانید از آن برای ایجاد سوسپانسیون ، امولسیون ، محصولات گرانول و غیره استفاده کنید. این یکی از تجهیزات رایج در صنایع شیمیایی ، چسب ، مواد غذایی ، آرایشی ، پلاستیک و داروسازی است.
 • میکسر آزمایشگاهی چند منظوره : برای انجام فعالیت های زیر می توانید از میکسر آزمایشگاهی چند منظوره استفاده کنید:

مخلوط کردن : میکسر آزمایشگاهی چند منظوره به مخلوط کردن مواد مختلف کمک می کند. نتیجه نهایی ترکیب یک مخلوط یکنواخت خواهد بود.

همگن سازی : می توانید از این دستگاه برای ترکیب عناصر مختلف برای ایجاد یک مخلوط یکنواخت و همگن استفاده کنید. این به ساخت محلول یکنواخت از دو مایع یا عنصر غیر قابل حل در هم کمک می کند.

حل شدن : شما می توانید از این دستگاه برای ترکیب یک جامد برای ایجاد یک مخلوط یکنواخت در یک مایع استفاده کنید.

متلاشی شدن : این دستگاه همچنین می تواند به شما در شکستن عناصر مختلف به واحدهای بسیار کوچک کمک کند. عناصر قدرت و انسجام خود را از دست داده و به تدریج به قسمت های کوچکتر تبدیل می شوند.

امولسیون کننده : می توانید از این دستگاه برای مخلوط کردن انواع مختلف مایعات غیر قابل حل در هم برای ایجاد امولسیون استفاده کنید.

 • ورتکس : این دستگاه بسیار ساده است و می توانید از آن برای مخلوط کردن ویال های کوچک مایعات در آزمایشگاه استفاده کنید. دارای موتور الکتریکی و محور متحرک با جهت عمودی است.

می توانید برای موارد زیر استفاده کنید:

1.تعلیق سلول ها در آزمایشگاه میکروبیولوژی یا کشت سلولی

2.مخلوط معرف های سنجش در آزمایشگاه های تحلیلی یا بیوشیمیایی

 • همزن های مغناطیسی : همزن مغناطیسی یا میکسر مغناطیسی از میدان مغناطیسی برای چرخاندن میله همزن و ایجاد مخلوط یکنواخت استفاده می کند.
 • مخلوط کن مخروطی شکل آزمایشگاهی : می توانید از این نوع میکسر برای ترکیب عناصر مختلف مانند مواد شیمیایی خوب و دارویی استفاده کنید. به یاد داشته باشید ، شما عملاً می توانید از آن برای همگن سازی جامدات و پودرهای فله ای که دارای طبیعت حساس هستند استفاده کنید.

اجزای اصلی میکسر های آزمایشگاهی

میکسر آزمایشگاهی به قطعات مختلف نیاز دارد تا روند اختلاط دستگاه به درستی صورت گیرد.

 • پروانه قسمت دوار میکسر آزمایشگاهی است که به حرکت مواد کمک می کند.
 • Canister Wall به شما این امکان را می دهد تا مایعات را به میکسر اضافه کنید.
 • همزن میکسر که به شما این امکان را می دهد تا مواد را به درستی مخلوط کرده و حالت دهید.
 • تیغه های خردکن برای پراکنده کردن، مخلوط کردن و کاهش اندازه ذرات استفاده می شوند.
 • Stirring Pansies ظرفی است که در آن مواد مورد نظر خود را برای مخلوط کردن قرار می دهید.
 • کنترل کننده برنامه PLC که تمام داده ها را در طول فرآیند اختلاط کنترل و ثبت می کند. همچنین سرعت تیغه های خردکن و حرکت همزن را نیز کنترل می کند.
 • چرخ های لاستیکی که می توانند 360 درجه بچرخند به شما امکان حرکت دادن دستگاه میکسر را می دهند.
 • پایه برقی بخشی از میکسر آزمایشگاهی است که می توانید آن را متناسب با ارتفاع مورد نیاز خود تنظیم کنید. این یک پایه خودکار است که قدرت خود را از منبع الکتریکی می گیرد.
 • پایه اصلی که محل قرارگیری کل دستگاه میکسر آزمایشگاهی است. این به میکسر آزمایشگاه پایداری مناسب برای عملکردهای عادی را می دهد.

کاربردهای میکسر آزمایشگاهی

می توانید از میکسر آزمایشگاهی در چندین صنعت استفاده کنید. و هچنین مشخصات میکسر مکانیکی را در لینک مشاهده کنید.

 • صنعت تولید مواد شوینده: برای تهیه مواد شوینده ، باید تعدادی از انواع مختلف مواد را باهم مخلوط کنید. شما می توانید با استفاده از همزن آزمایشگاهی این کار را انجام دهید. پس از آن ، می توانید با همان فرمول ها پیش بروید و مواد شوینده را در مقیاس بزرگ تولید کنید.
 • صنعت داروسازی: دارو نیز در نتیجه مخلوط کردن انواع مختلف مواد تشکیل می شود. ترکیب این مواد باعث ایجاد داروهایی می شود که بیماری های خاصی را درمان می کند. با کمک مخلوط کن آزمایشگاهی ، می توانید این مواد را کاملاً مخلوط کنید تا به یک محلول دارویی یکنواخت برسید.
 • صنعت ساخت مصالح ساختمانی : مصالح ساختمانی مانند سیمان برای دستیابی به یک کنسانتره خوب نیاز به اختلاط کامل دارند.

 

 • صنعت معدن : در صنعت معدن ، نیاز به استفاده از میکسر آزمایشگاهی وجود دارد. می توانید از میکسرهای مخصوص مانند میکسر آزمایشگاهی دو شافت استفاده کنید. این یک دستگاه خاص است که به شما امکان می دهد مواد معدنی را در صنعت معدن مخلوط کنید.
 • صنایع فرآوری مواد غذایی : باید یک مخلوط کن آزمایشگاهی داشته باشید که بتواند در تهیه محلول غذایی خوب به شما کمک کند. مثلا یک مخلوط کن آزمایشگاهی که در صنعت آب میوه گیری استفاده می شود و میوه های مختلف را مخلوط می کند.
 • صنایع تولید مواد شیمیایی : مواد شیمیایی بسیار حساس هستند و برای مخلوط کردن محلول های مختلف باید یک میکسر داشته باشید. مخلوط کن از شما در برابر خوردگی مواد شیمیایی محافظت می کند و استفاده از آن را ایمن می کند.
 • صنعت تولید لوازم آرایشی: برای دستیابی به ترکیبی یکنواخت از مواد آرایشی ، باید از میکسر آزمایشگاهی استفاده کنید. صنایع آرایشی به میکسر آزمایشگاهی وابسته هستند تا نمونه های مواد تشکیل دهنده خود را مخلوط کنند. ادغام موفق نمونه ها در ساخت لوازم آرایشی منجر به تولید گسترده محصولات می شود.

+ کاربرد های مختلف میکسر آزمایشگاهی چیست ؟ چیست ؟
- کاربرد های مختلف میکسر آزمایشگاهی چیست ؟ کافیست برای جواب این سئوال وارد سایت شوید و تمامی اطلاعات این محصول رو از صفر تا صد را مطالعه کنید
+ کاربرد های مختلف میکسر آزمایشگاهی چیست ؟ اموزش استفاده
- اموزش استفاده از کاربرد های مختلف میکسر آزمایشگاهی چیست ؟ را به صورت کامل در سایت برای شما عزیزان ذکر کرده ایم که با چند کلیک ساده و مطالعه اموزش به سادگی میتوانید با کاربرد های مختلف میکسر آزمایشگاهی چیست ؟ به سادگی اجرا و استفاده کنید
+ کاربرد های مختلف میکسر آزمایشگاهی چیست ؟ را چطور دانلود کنیم ؟
- شما کافیست با یک کلیک روی گزینه دانلود با لینک مستقیم کاربرد های مختلف میکسر آزمایشگاهی چیست ؟ را دانلود کرده و در کامپیوتر شخصی خود دانلود کرده و استفاده کنید
بازدید : - بار دسته بندی : ریپورتاژ تاريخ : 14 آگوست 2021 به اشتراک بگذارید :
دیدگاه کاربران
  • دیدگاه ارسال شده توسط شما ، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • دیدگاهی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با مطلب باشد منتشر نخواهد شد.